Družinové ladění na jaro

Příchod jara si s dětmi ve školní družině vždy velmi užíváme. V letošním roce jsme se prvně zúčastnili soutěže o nejkrásnější Moranu, která se konala v Dobřichovicích. Naše družinová Morana byla jednou z 24 soutěžních krasavic. Na jejím zrození pracovaly děti z první třídy a patří jim velká pochvala. Soutěž o nejkrásnější Moranu doprovázel bohatý program.

Počasí celému odpoledni přálo a atmosféra byla bezvadná. Děti si mohly vyzkoušet střelnici, jízdu na kolotoči a na koních, k dispozici byly dílničky, kde si děti mohly vyrobit nejrůznější výrobky a odnést si tak něco pěkného na památku domů. Návštěvnost akce byla opravdu hojná a velké poděkování patří rodičům a dětem z naší školní družiny, protože podpora na místě byla opravdu moc fajn a věřím, že to bylo pro všechny radostné rozloučení se zimou.

Ani v dalších dnech však nezahálíme, ale lákáme jaro, aby si převzalo své žezlo. Jdeme na to pečením a zdobením velikonočních perníčků, sejeme osení, zdobíme třídy svých oddělení a vyrábíme jarní dekorace. Příroda se pomalu probouzí, a tak bereme již jako samozřejmost každoroční akci, do které se družina zapojuje a tou je: ,,Ukliďme Česko”. Děti se pustily do úklidu s opravdovým zápalem a odhodláním najít a uklidit co největší kus našeho okolí. Při tom všem jarním shonu jsme nezapomněli ani na naši další tradici. Tou je výroba dárečků pro nastávající prvňáčky k Zápisu. V letošním roce se tohoto milého úkolu ujaly ty nejstarší děti školní družiny a budoucím prvňáčkům vyrobili opravdu krásný medvídkový tužkovník. Krásné jarní dny vám všem přeje školní družina.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Hledat