Krmítka a pozorování ptáků ve školní družině

Ve školní družině jsme si povídali o tom, že většina ptáků od nás odlétá na zimu do teplých krajů. Z našeho povídání vzešlo pár dotazů na téma: “ Copak asi dělají ptáčci, kteří u nás v zimě zůstávají a čím se živí?” Zima je pro ptáky těžké období, nemají dostatek potravy, kterou konzumují od jara do podzimu. Děti přišly s nápadem, že by ptáčkům mohly pomoci.

Společně jsme se tedy pustili do výroby několika druhů krmítek, která jsme rozvěsili po zahradě školy. Nejen, že jsme měli dobrý pocit, že ptákům pomáháme překonat zimu, ale také to byla příležitost přilákat ptáky blíže a pozorovat je dalekohledy, které jsme si ve družině vyrobili. Aby měly děti větší přehled o ptáčcích, kteří u nás zůstávají, vytvořili jsme malé atlasy s druhy ptáků, které jsme ke krmítkům pověsili.

Fotogalerie

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Hledat