Získali jsme ocenění Zlatý rýč

Díky výsadbě Školního lesa do kapsy, který jsme vysadili ve spolupráci se vzdělávacím centrem TEREZA, jsme se zúčastnili soutěže Zlatý rýč pro nejaktivnější sazeče.

V rámci škol jsme se stali sazečem roku 2023 a získali nejvyšší ocenění - diamantovou medaili!

Cenu udělila iniciativa Sázíme budoucnost za nejvíce vysazených stromů v kategorii "školy" na výročním setkání zástupců iniciativy ve čtvrtek 2. března v Brně za přítomnosti náměstka ministra životního prostředí Mgr. Petra Hladíka.

Sázíme budoucnost je iniciativa, kterou založila a koordinuje Nadace Partnerství. Cílem iniciativy je vysadit do konce roku 2025 v České republice 10 milionů stromů mimo les. Za každého Čecha a Češku jeden, společně hlavou, srdcem i rukama. Snahou je posílit odolnost české krajiny i měst vůči dopadům klimatických změn.