Truhlářský workshop ve firmě VLADEKO a školní les do kapsy

Náš školní les do kapsy nemá sloužit pouze jako zelená laboratoř a místo odpočinku, ale i jako dopravní hřiště.

A tak žáci 8. tříd strávili 2 dny v truhlářské dílně Vladeko.

Páni truhláři pro děti vše předpřipravili, a tak žáci mohli pod odborným vedením truhlářských mistrů vyrábět naučnou ceduli pro náš školní lesík, dopravní značky na dopravní hřiště, pojízdné vozíky do přírodovědného kabinetu a lavičku se solárním panelem.

Vytvořili jsme věci téměř od začátku do konce, vše jsme obrousili, něco nařezali, sešroubovali, opálili, natřeli a sestavili dohromady.

Mnozí žáci neměli velká očekávání, ale všichni byli mile překvapeni a rádi by takovéto workshopy absolvovali častěji.

A proč? – Dělali jsme něco reálného, užitečného, co bude mít opravdový dopad, dělali jsme něco pro své mladší spolužáky ze školy i ze školky. Naučili jsme se spoustu nového, pro mnohé z nás to byla první zkušenost s pilou nebo vrtačkou.

Poprvé jsme naučnou ceduli a dopravní značky představili na Svatomartinském jarmarku, kde bylo slavnostně otevřeno dopravní hřiště a školní lesík.

A vše sklidilo velký úspěch.

Velký díky patří panu Linhartovi z firmy Vladeko, který nám vše poskytl jako sponzorský dar.