Previous Next

Lesík - výsadbový den a otevření dopravního hřiště

Vysadili jsme 600 stromů, 600 stromů, které se stanou samostatnými ekosystémy. Stromy nám nám budou v létě dělat stín a ochlazovat ovzduší. Stromy nám zadrží vodu, zabrání erozi. 

Vysadili jsme 600 stromů a vše jsme dělali sami, vlastníma rukama. Pomáhali jsme si, spolupracovali, někdy pracovali s úsměvem, někdy z donucení, ale nakonec jsme vše potřebné udělali. 

Stromky jsme nejen sázeli, ale i seli. Na jaře tak můžeme pozorovat, jak stromky rostou ze semínka, jak vypadají jejich úplně první lístečky. Pokud se semínka uchytí, budou stromky silnější než jejich několikrát přesazovaní sousedé.

Výsadbou to nekončí, o lesík je potřeba se starat. Ale bude to hezká starost. 

Lesík je už teď místem her, odpočinku, zkoumání, slouží i jako dopravní hřiště.

A my se moc těšíme, co vše nám ještě přinese.

Velké díky patří vzdělávacímu centru Tereza, které přišlo s nabídkou grantu a celým "procesem" nás provázeli a radili. A velké díky patří samozřejmě i obci Třebotov a všem sponzorům (ČEPS, Dedoles, truhlářská dílna Vladeko, lezecké centrum Smíchoff, grafické studio Typus).

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Hledat