Ekomejdan - Ptačí zahrada

V úterý 13.10. jsme se sešli na našem prvním Ekomejdanu.

Cílem je strávit odpoledne se svými kamarády a spolužáky, kteří se zajímají o své okolí a rádi pro něj něco udělají.

I přes nepřízeň počasí se nám podařilo zmapovat a vyčistit všechny ptačí budky na školní zahradě. Cesta za budkami byla často dobrodružná, lezli jsme nejen po žebříku, ale šplhali i po stromech.

Mapu jsme zdigitalizovali, na výsledky našeho průzkumu se můžete podívat zde.

Zjistili jsme, že 3 budky měly v minulosti obyvatele, za což jsme moc rádi. Budky jsme připravili na zimní sezónu, kdy budou ptákům sloužit jako úkryt a díky čištění budou budky připraveny už i na jarní hnízdění.

Při šplhání po stromech se nám otevřely jiné pohledy, takže jsme objevili i skrytá hnízda v korunách stromů.

Po čištění jsme se ohřáli u bylinkového čaje ze školní zahrady a ve třídě vyráběli „ptačí okénko“. To nám bude sloužit jako pomůcka při pozorování ptáků ze třídy a jejich rozpoznávání.

Nakonec jsme ptáčkům vyrobili ze semen různé věnce a ozdoby.

Zjistili jsme, že na školní zahradě mají ptáci dost možností úkrytu, dost potravy, ale chybí jim koupací bazének či pítko. Výroba pítek nás ještě čeká a my se moc těšíme.

Co nám mimo jiné setkání přineslo? – zapojili se i náhodní kolemjdoucí spolužáci, povídali jsme si jinak než ve třídě, pomáhali si a spolu si užili trošku jiné odpoledne.