Špačkoš

Špačkoš je sociálně ekologický projekt ZŠ a MŠ Třebotov společně ve spolupráci KOH-I-NOOR HARDTMUTH a Českým olympijským výborem.

Denně končí v odpadcích stovky vypsaných tužek a pastelek, takzvaných špačků. Co kdyby tyto zbytky šlo dále využít, dokonce k prospěšné věci? A právě k tomu slouží Špačkoš! Je vyrobený z recyklovatelných materiálů, ale zároveň sbírá tužky a pastelky pro další využití.

Z nasbíraných špačků vytvoří klienti centra STROOM Dub u Prachatic, které poskytuje sociální služby osobám se zdravotním postižením, v rámci relaxace pomocí pracovní činnosti, umělecká díla. Ta budou k vidění na Olympijských festivalech v České republice a také v Českém domě v dějišti olympiády, navíc by měla být následně vydražena ve prospěch České olympijské nadace, jež podporuje nadšené sportovce ve věku 6 až 18 let. Sběr Špačků bude ukončen před letní olympiádou v Tokiu na konci února 2020. Zapojte se s námi do prospěšné aktivity, společně shromažďujme tužky a pastelky na konci jejich životnosti.

Špačky musí být menší než 8 cm.

Soutěžíme o materiálové vybavení na výtvarnou výchovu.

V době od 15. října 2019 do 14. února 2020 je takový Špačkoš umístěn i na naší škole a to v přízemí u vchodu pod nástěnkou Udržitelného rozvoje.

Bližší informace o projektu na jde zde.

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat