Previous Next

Návštěva hvězdárny

1.října navštívili žáci IV.A Štefánikovu hvězdárnu v Praze na Petříně. Cestovali  několika dopravními  prostředky:  autobusem, vlakem, tramvají a nakonec lanovkou. Z lanovky byl krásný výhled  na Hradčany a Malou Stranu. Přednáška byla moc zajímavá a po ní následovala diskuze.

Zkušený astronom odpovídal na všechny otázky velice zajímavě. V kopuli hvězdárny si každý prohlédl obrovský dalekohled a zjistil, jak rychle se Země pohybuje. Ve hvězdárně děti, mimo jiné, zjistily, jaká je jejich hmotnost na různých planetách. Vyzkoušely si plno různých interaktivních prvků. Prohlédly si velké krystaly některých minerálů. Zaměřily se z okna pomocí  sextantu, který se používal dříve. V přízemí byla výstava k 50.výročí přistání Apolla na Měsíci. Každý si mohl osahat velký meteorit.  Všem se exkurze líbila a každý získal nějaký nový poznatek. 

Nora : „Viděla jsem poprvé tak velký dalekohled.“ 

Vilda : “Nejvíc se mi líbilo v kopuli hvězdárny.“    

Jiří: „Zaujala mě simulace černé díry.“                            

Aneta :  “ Překvapilo mě, jak málo vážím na Měsíci.“       

Martina: “ Mně se nejvíc líbily minerály.“                        

Jakub: “ Nevěděl jsem, že Pluto se pohybovalo po jiné dráze a křížilo dráhy planet.“                             

Marie : “ Překvapila mě výstava o přistání na Měsíci.“     

Pavel :“ Dozvěděl jsem se, že dráha Pluta se protíná s dráhou Uranu.“

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat