Previous Next

Den a noc s panem Andersenem

Noc s Andersenem je akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně, škole nebo klubu u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena, které připadá na 2. dubna, kdy je od roku 1967 vyhlášen i Mezinárodní den dětské knihy.Letos připadla Noc s Andersenem  na 29. – 30. 3 . 2019 . Byla už 19 v pořadí.

Nocování se zúčastnilo 14 žáků z naší třídy, ale ostatní třídy prvního stupně si udělali „Den s Andersenem“. Dopoledne nás navštívíl spisovatel Petr Hugo Šlik. Povídal nám o svých knihách, o tom jak se stát spisovatelem a také o tom, kolik úsilí je zapotřebí, než se kniha dostane k nám k dětem.  Během dne jsme četli pohádky od spisovatelů, kteří vydávají své knihy v nakladatelství Albatros. To letos slaví 70. let.

My, co jsme nocovali, tak jsme měli báječný program. Luštili jsme kvízy, poslouchali a četli pohádky, lovili jablka, měli bojovou  hru. Rodiče při předání nás večer vybavili  ovocem, zeleninou, buchtami i pomazánkami, to abychom jim snad do rána neumřeli hlady. Po noční hře, která byla u obecního uřadu  a nesla se v duchu „práce všeho druhů“, jsme ulehli do spacáků a shlédli noční pohádku. Ráno po vydatné snídani si nás rodiče opět vyzvedli. Bylo báječně. Už teď se těšíme na tu další, dvacátou. 😊

Žáci 4.B

Fotogalerie

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat