Autor na návštěvě ve škole

Žáci čtvrtých a páté třídy čtou ve škole dobrodružné knihy o dětech, které napsal český autor Petr Hugo Šlik. Tento druh literatury děti baví a velice rády se k ní vrací, proto jsme si v pátek 29. dubna pozvali autora do školy na kus řeči. Pan Šlik je velice sympatický a milý člověk. K dětem má blízko také proto, že má doma čtyři vlastní. Povídal si s námi o svém dětství na sídlišti v Praze. Zřejmě z toho důvodu je rád hodně v přírodě, pracuje totiž jako geometr. Přiblížil nám, jak vlastně přišel na hlavní myšlenku, ze které se pak rozvinul příběh na několik knih. Přečetl ukázky z dílu, který vyjde, co nevidět. Tak jsme se dozvěděli, že knihy budou celkem čtyři.  Poslechli jsme si pár písní. Je totiž také aktivní muzikant. Zodpověděl všechny naše dotazy a hlavně nám řekl, abychom se nevzdávali při prvním neúspěchu. Ani on ani ilustrátor neměli ve škole velké úspěchy v tom, co teď dělají. Na konci besedy uspořádal autogramiádu.

Co řekly děti:

„Překvapilo mě, že vyjde 4. díl. A nevěděla jsem, že jí trvá takhle dlouho, než se udělá. “

„Beseda byla fakt super! Pan Šlik má dokonce 4 děti. Já jsem si koupila 3. díl. Chtěla bych si napsat svou vlastní knížku.“

„Přijel k nám do školy zeměměřič a spisovatel Petr Hugo Šlik, který napsal knížky, co čteme ve škole. Moc se mi to líbilo!“

„Překvapilo mě, že pan Šlik je zeměměřič. Knihy od pana Šlika se mi dobře čtou a taky se mi líbí, že jsou všechny napínavé.“

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat