Klokan se z Austrálie dostal až k nám

Minulý týden se na naší škole žáci prvního stupně zapojili do mezinárodní matematické soutěže „Matematický klokan“. Soutěžilo 47 žáků v kategorii Cvrček (druhý a třetí ročník) a 49 žáků v kategorii Klokánek (čtvrtý a pátý ročník).  Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991  se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Všichni žáci dali do řešení maximální úsilí.

Nejúspěšnější řešitelé v kategorii Cvrček jsou : Vít Hajdovský Potapovič – 64 bodů, Julie Sladká – 62 bodů a Zuzana Martincová – 57 bodů. V kategorii Klokánek to jsou: Sofie Pavlíková – 92 bodů, Barbora Ota Urbanová – 91 bodů, Šárka Linhartová- 79 bodů.                                                                             

GRATULUJEME !!!!

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat