Migrace - workshop

Dne 26. 03. 2019 absolvovali žáci 7. A a 7. B třídy tříhodinový workshop na téma Migrace, pod vedením sympatických lektorek Marušky a Katky ze Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) a Fatimy z Afgánistánu. První hodinu se žáci dozvěděli základní pojmy – kdo je azylant, uprchlík, proč a kam lidé migrují…

Věděli jste:

·         že Česká republika minulý rok udělila azyl 29 lidem?

·         že v ČR žije přibližně půl milionu cizinců?

·         že největší počet cizinců žijících u nás je z Ukrajiny?

Druhou hodinu jsme se zaposlouchali do povídání Fatimy, která ve svých 5 letech skoro půl roku putovala se svojí rodinou z Afgánistánu až do ČR. Největší kus cesty prošli pěšky. Po čtyřech letech v utečeneckém táboře jim Česká republika udělila azyl.

Třetí hodinu se žáci učili rozlišovat věrohodné informace od tzv. fake news a viděli jsme, jak snadné je si senzační zprávy vymyslet a šířit je dál!

 

 

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat