Lidské tělo a poskytnutí první pomoci

Leden je ve školní družině plný zimních radovánek, sněhových soutěží, stavění sněhuláků, ale také jsme uplynulý měsíc věnovali dvěma akcím. První akce se jmenovala “Poznáváme lidské tělo” a druhá “Poskytnutí první pomoci”. 

Děti si osvojily znalost lidského těla, vzhled a funkci některých orgánů a sestavily si kostru člověka. Aktivita byla doplněna o pohybovou hru a pracovní listy vážící se k tématu.

Při povídání v komunitním kruhu si děti rozšířily znalosti o tom, co je to první pomoc, na jaké telefonní číslo voláme a co říkáme do telefonu.

Děti měly možnost shlédnout výuková videa záchranáře Středočeského kraje Marka a následně si vyzkoušet své nabyté vědomosti v akci.

Následovaly tedy scénky s nácvikem poskytnutí a přivolání první pomoci, které si děti pěkně v rolích záchranářů, zachránců i zachraňovaných užily. 

Takový pan doktor musí mít dobře vybavený lékařský kufřík. Co v takovém kufříku asi všechno má? Pro názornou ukázku si děti vyrobily papírový kufřík a pěkně ho vybavily vším potřebným. 

 

Rády bychom vám činnost ŠD přiblížily viz. odkazy níže.

Fotogalerie

Video 1

Video 2

Video 3

Video 4

Video 5

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Hledat