Malý architekt - stavitelé mostů

V úterý 6.10. se v družině uskutečnil dobrovolný projektový den, kterého se měly možnost zúčastnit všechny děti, které si rády staví s legem. Paní lektorka z MTU zahájila projektový den vyprávěním příběhu s ukázkou obrázků z pohádkové knížky. Děti se dozvěděly, kdo byl Karel IV. a jaké se k němu váží stavby. Děti měly možnost si prohlédnout fotografie Karlova mostu.

Následovala pohybová hra: ,,Jak postavit Karlův most.” Děti se poté rozdělily do skupin, každá skupina dostala kostky lega a úkolem bylo dle svého uvážení a fantazie postavit co nejpevnější most přes Vltavu. Děti si mohly vyzkoušet pevnost svých mostů a zjistily, že většina mostů by tíhu nevydržela. Paní lektorka pak děti seznámila s plánkem mostu, a tím, jak postavit nerozbitný most podle projektu s provázáním jednotlivých kostek lega. Děti si nakonec na vlastní nohy vyzkoušely, že takový most je unese. Na závěr si každý účastník odnesl Diplom Stavitele mostu.

Fotogalerie

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Hledat