Projekt 4.0 v 7. třídě - s mobilem aktivně

Druhý říjnový víkend jela 7. třída na speciální školu v přírodě. Nikdo si zprvu nedokázal představit, co nás čeká, a po prvním dvou dnech jsme byli unavení, někteří lehce otrávení, že musí spolupracovat a že se „pořád jen učíme“.

Pak jsme si ale na nový režim zvykli a bylo to moc fajn.

Každý den jsme měli vstupní teorii, přes den jsme získané znalosti používali v praxi a odpoledne jsme vše shrnuli do prezentace, ale i komiksu!

V rámci geocachingu jsme nejdříve hledali „kešky“ a pak jsme „kešky“ dokonce vyráběli pro ostatní týmy. Dozvěděli jsme se, co je plogging (jogging a sbírání odpadků dohromady) a byli venku velmi překvapení, co jsme vše našli a kolik odpadků se válí v lese a na pláži. Měli jsme dokonce i soutěž o nejbizarnější odpadek, ale nakonec každá skupina našla svoji sbírku bizarností, takže jsme vítězi byli všichni. A figure running? – to už byla hračka. Pomocí aplikace jsme kreslili svojí chůzí obrázky přímo do mapy.

Co jsme se naučili? Naučili jsme se používat nové aplikace. Naučili jsme se hledat informace. Naučili jsme se prezentovat. Naučili jsme se více spolupracovat. Byli jsme hodně venku, ale hlavně – byli jsme SPOLU!

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat