Pěšky do školy - celorepublikové výsledky

V rámci evropského týdne mobility jsme se zúčastnili celorepublikové akce Pěšky do školy. Hlavním smyslem bylo omezit dopravní ruch v ranních hodinách kolem školy, hýbat se, popovídat si cestou s kamarády, rodiči,......

Školy se mohly zapojit i do soutěže - body se získávaly za počet žáků, kteří se akce aktivně zúčastnili a doprovodné aktivity, které akci Pěšky do školy provázely.

Naši žáci vytvořili informační plakáty, v zeměpise kreslili mapu okolí školy včetně zakreslení dopravních značení. Osmá třída namalovala na asfaltové hřiště na školní zahradě cvičnou „zebru“, na které si správné přecházení cvičili žáci ve školní družině. Družina se pak vydala do Třebotova vyzkoušet své znalosti v bezpečné chůzi po chodníku nebo přecházení. Žáci 9. třídy zpracovávali téma dopravy v souvislosti s uhlíkovou stopou. V rámci IT žáci zpracovali pro své spolužáky dotazník ohledně jejich dopravy do školy.

Celkem soutěžilo 440 škol, naše škola se umístila na krásném 147. místě.

V rámci Středočeského kraje jsme byli 25. z 54 zúčastněných škol.

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat