Průběžné výsledky sběru žaludů, matematická žaludová soutěž, prázdninový žaludový provoz

Milí sběratelé,

průběžné výsledky k dnešnímu dni jsou: Anna Čejková (133 kg), Julie Bláhová (109 kg), Tomáš Kratochvíl (58 kg). Mnozí z vás překonali hranici 50 kg, gratulujeme, je to velký výkon.

Dosud jsme nasbírali 693 kg žaludů!!!

Během prázdnin se nebudou žaludy vybírat, své úlovky můžete nosit do školy opět od 2. 11. 2020.

Tašky od žaludů jsou vevnitř, za hlavním vchodem, po prázdninách prosím zazvoňte na nás a rozeberte si je.

Matematická žaludová soutěž

Můžete vyřešit příkladů kolik chcete a zvládnete. Výsledky posílejte do 5. 11. na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výsledky zveřejníme zde, na webových stránkách, spolu s malými animacemi vašich výsledků.

Příklady:

1) Jeden žalud váží přibližně 4 g. Zvažte se a vypočítejte kolik žaludů bude vážit stejně jako vy?

2) Jak dlouhou šňůru utvoří žaludy, pokud jsme jich dosud nasbírali 693 kg?

3) Změřte žalud na délku (bez čepičky). Výsledek zapište. Kolik žaludů je potřeba položených za sebou, aby utvořily hranici kolem ČR?

4) Jeden žalud váží cca 4 g, zatím máme nasbíráno 693 kg žaludů, kolik kusů žaludů jsme přibližně nasbírali?

5) Na jeden hektar se sází 10 000 dubových sazenic. Jak velkou plochu osadíme našimi žaludy, pokud jsme dosud nasbírali 693 kg.