Recy Věci - život věcí může být nekonečný

Dáváme věcem druhý život. V obyčejných věcech vidíme neobyčejné a ukazujeme dětem, že odpad nemusí končit vždy v koši, ale dá se znovu využít.

Věci, které se jeví jako odpadky, mohou najít nové praktické využití, nebo mohou udělat někomu radost.

Z několika jednorázových akcí se stal postupně dlouhodobý projekt školy, kterého se zúčastňují všechny třídy.

Z odpadu jsme již vyrobili vermikompostéry, baterkožrouty a víčkožrouty, Tróju a Koloseum, náušnice z PET lahví, domino a před Vánoci betlém. V rámci truhlářské dílny jsme využili staré palety pro výrobu laviček a školního Ekokodexu.

Projekt se nám natolik rozšířil, že pro něj žáci navrhovali logo. Autorem vítězného loga, které budeme pro Recy Věci používat, je Ondra Strieblik ze 7. třídy.