Previous Next

Dobročinný bazárek aneb jak to dopadlo

Hezký den všem!

Ve středu 25. 4. proběhl na naší škole dobročinný bazárek. Celá akce se uskutečnila v rámci školního projektu Duben - měsíc (ne)odpadů a recyklace. Touto akcí jsme se zapojili i do vzdělávacího programu organizace Člověk v tísni Jeden svět na školách. Konkrétně do kampaně "Nekup to" o dopadu nadměrné spotřeby na životní prostředí.

Ve třídách druhého stupně jsme si promítali dokumentární filmy o plýtvání jídlem nebo oblečením a následně o problematice vedli diskuzi. 

Účast na bazárku byla veliká a povedlo se nám vybrat spoustu peněz - 10154,- Kč!

Lidé přinesli oblečení, knížky, výrobky a různé drobnosti a dívky ze 6. a 8. třídy připravily pro účastníky i mlsání bez cukru.

Vybrané peníze půjdou na koupi kousku pralesa na Sumatře, což si žáci sami odhlasovali.

Asi si říkáte, čemu můžeme pomoci koupí části pralesa? Jelikož jsme se téměř celá škola učili o problematice palmového oleje, tak jsme nejen my, ale i ostatní žáci zjistili, že deštné pralesy jsou plícemi naší planety a jejich vypalováním kvůli novým palmovým plantážím vzniká skleníkový plyn. A to nejsou všechny problémy, které jsou spjaty s palmovým olejem. O palmovém oleji jsme měli na bazárku i přednášku.

Chceme velmi poděkovat všem, kteří nám pomohli s přípravou a realizací a hlavně všem, kteří nám přispěli.

Za EKOTÝM Roky

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat