Previous Next

Ekotým a měření na Rybníku

Ahoj, pravděpodobně jste si v třebotovském rybníce všimli plastových lahví a říkali si, k čemu to asi je?
O co vlastně jde? Jde o náš projekt, který budeme prezentovat na dětské mezinárodní konferenci Globe Games. Zkoumáme, jestli má třebotovský rybník prameny.Ptali jsme se, hledali v historických záznamech, názory však byly různé. Rozhodli jsme se, že si to raději ověříme sami. Jak? Původní plán byl rozmístit si po rybníku bójky ve tvaru čtvercové sítě 5×5 metrů. To nám ale trvalo moc dlouho, vymysleli jsme proto, že si na provázek uděláme každých 5 metrů značku a ten pak natáhneme přes celý rybník. Všechno začalo v pondělí 7. 5. Utvořili jsme tři stanoviště. Dvě pohyblivé na dvou člunech a jedno stabilní na břehu. Natáhli jsme provázek a nastoupili do člunů. Na prvním člunu se měřila hloubka a na druhém se měřilo pH, teplota a vodivost. Tyto hodnoty zapisoval člen, který byl na břehu. A jak zjistíme, kde jsou prameny? Tam, kde budou zapisované údaje odlišné, budou pravděpodobně prameny. Naše hypotéza je taková, že tam, kde rybník bude pomaleji zamrzat, bude pravděpodobně pramen. Jestli se naše hypotéza potvrdí, vám samozřejmě dáme vědět.

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Hledat