27 Třeboťáků a Abeceda peněz

Dne 27.11. 2019 vyvrcholil pro žáky 4. třídy ZŠ Třebotov projekt „Abeceda peněz“ ve spolupráci s Českou spořitelnou. Během tří měsíců  se  děti přesvědčily, že vydělat si penízky vlastním přičiněním, není vždy tak jednoduché. Vést firmu „27 Třeboťáků“ zvládly bez potíží. Vždyť měly ve svém čele zdatnou paní ředitelku a pečlivého pana účetního. Zodpovědně a s plným nasazením neváhaly obětovat i část svého volného času, aby na prodejní stánky bylo co vyložit. Měly podnikatelský plán a nepodcenily ani reklamu. Vyrobily ponožkové sněhuláky, cukrové svícny, adventní věnce, vánoční voňavé svícny a ještě spoustu krásných vánočních dekorací. Nejvoňavější stánek byl ale ten, který pomohly zaplnit maminky hromadou napečených dobrot. Část svého výdělku se děti chystají věnovat  zvířátkům v ZOO, popřípadě  pomoci potřebným. S největším dílem zisku ovšem hodlají vyrazit za dobrodružstvím.

Děkujeme všem, kteří koupí i malé drobnosti během JARMARKU dětem přispěli. I těch pár vašich drobných mincí je pro děti ve finanční gramotnosti velká zkušenost.  

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat