Previous Next

Abeceda peněz

Čtvrťáci se zapojili do projektu „Abeceda peněz“, který vyhlásila Česká spořitelna. Projekt má dětem zábavnou formou přiblížit finanční gramotnost.

Děti si založily firmu s ředitelem a účetním. Připravily podnikatelský plán. Vymyslely název firmy s logem. Pak již byly pozvané do pobočky České spořitelny v Radotíně, kde prezentovaly své nápady. Pracovníci pobočky měli připravené občerstvení a odměny pro týmy, které soutěžily v krátkém kvízu. Pak se všichni mohli seznámit s prostředím spořitelny. Podívat se do trezoru.  Zjistit, že milion v bankovkách je opravdu malý balíček. Pozorovat, jak se počítají peníze. Zkusit, jak funguje bankomat. Ohmatat si stodolarovou bankovku. Spořitelna podpořila firmu v počátcích jejího podnikání základním finančním vkladem 3000,-korun na nákup materiálu.

Dalším krokem je výroba a následuje vlastní prodej výrobků. Snahou firmy je maximální zisk. Pracovníci spořitelny nás navštíví ve škole, aby zkontrolovali, jak firma pracuje. Pak děti čeká závěrečná fáze, na kterou se nejvíc těší, vlastní prodej. Také zde nám zaměstnanci spořitelny slíbili pomoc.

Děti chtějí výdělkem pomoci  zvířátkům a podniknout výlet se svou třídou.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Hledat