Previous Next

Náš poslední rok společného poznávání francouzštiny

Letos jsme vstoupili do posledního roku společného poznávání francouzštiny a francouzské kultury. Na podzim jsme se naučili říct, kde bydlím a popsat svůj dům nebo byt a pokoj. Některá slovíčka jsou češtině blízká, jako třeba "le canapé", "la télévision", "le salon", "le garage", s jinými už je to těžší :) A protože se bez popisu věcí v pokoji neobejdeme bez předložek, trénovali jsme je i v rámci aktivity: Les objets dans tous les sens (Předměty všemi směry). Přinesli jsme si do školy všelijaké předměty z různých druhů místností v domě a fotili
se s nimi v různých pozicích. Docela jsme se nasmáli, tak třeba se zasmějete i vy:)

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat