Informace o plánované výstražné stávce

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci,

na pondělí 27. listopadu 2023 vyzval Českomoravský odborový svaz zaměstnance škol a školských zařízení ke stávce. S důvody protestu souhlasíme a k jednodenní výstražné stávce se proto připojíme. Jsme přesvědčeni, že současná plánovaná úsporná  opatření mohou výrazně ovlivnit kvalitu českého školství. Nesouhlasíme s nedostatečným zajištěním finančních prostředků na nepedagogické pracovníky, bez nichž by bylo velmi těžké zajistit provoz škol. 

Nelíbí se nám neřešení finanční situace neučitelských pedagogických profesí. Rozhodně si nepřejeme, aby byly sníženy finanční prostředky na asistenty pedagoga, bez nichž nelze realizovat probíhající inkluzi v současné podobě. 

Nechceme, aby došlo k omezení možnosti dělit třídy na skupiny, ve kterých je vzdělávání efektivnější. Přestože avizované navýšení platů učitelů neodpovídá skutečnosti, není náš protest namířen tímto směrem.

Jsme si vědomi složité finanční situace, ale nemůžeme souhlasit s hrozícím snížením úrovně vzdělávání. 

Vzhledem k tomu, že se do výstražné stávky zapojí všichni zaměstnanci školy, nebude v pondělí 27. 11. 2023 v provozu mateřská škola, základní škola, školní družina a školní jídelna. 

(Oběd bude pro tento den všem dětem odhlášen.)

Informace o uzavření školy bude vyvěšena i na webových stránkách školy a v Edupage.

V přílohách najdete vyjádření Pedagogické komory, stanovisko Rady Asociace ředitelů základních škol ČR a otevřený dopis školských odborů rodičům.

Omlouváme se za případné nepříjemnosti, které Vám tato situace může způsobit, a věříme, že můžeme počítat s Vaším porozuměním. 

  

Děkujeme Vám za pochopení a podporu. 

Zaměstnanci ZŠ a MŠ Třebotov

 

Otevřený dopis školských odborů

Pedagogická komora - informace ke stávce

Stanovisko rady asociace ředitelů ZŠ

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat