O školním kole recitační soutěže

Krásná literatura je souborné označení pro beletrii a poezii. Na rozdíl od odborné a populárně-naučné literatury se zabývá abstraktními, někdy i smyšlenými pojmy. Potud odborný výklad. A odtud už jen krásno a abstraktno! V každé třídě na 1. stupni naší školy si děti dokázaly z tohoto krásna samy vybrat a zúčastnily se třídních kol recitační soutěže. Ti nejlepší postoupili do školního kola. Diváků byla plná jídelna! Školní kolo proběhlo v úterý 7. února, recitovalo 25 dětí a porota byla velmi odborná. Pod vedením paní učitelky Václavy Makovcové výkony posuzovali zkušení recitátoři z 2. stupně, kteří brzy také půjdou se svou kůží na trh a spolu s mladšími vítězi školního kola budou školu reprezentovat v kole oblastním. A jak to v tom školním kole dopadlo? V každé kategorii smějí postoupit jen tři děti. V 1. kategorii, což jsou děti z II. a III. třídy, byli po těžkém rozhodování vybráni Jan Bek, Beátka Szutkowská a Alenka Skřivanová. Ve 2. kategorii, to jsou děti ze IV. a V. třídy, postoupili Ondřej Palán, Daník Berg a Terezka Dvořáková. Uf! Bylo to náročné! Všichni byli výborní! Gratulujeme! Vždyť recitovat před plným sálem, to každý nesvede. Držme jim palce! Ten sál v Rudné, kde se bude v březnu konat oblastní kolo, je ještě mnohem větší!

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat