Previous Next

Soutěž o nejlepší QUICHE (Concours de la meilleure quiche)

Poslední hodinu francouzštiny jsme strávili netradičně. Protože se právě učíme slovní zásobu týkající se jídla a povídáme si o francouzské gastronomii, uspořádali jsme soutěž o nejlepší slaný francouzský koláč, tzv. quiche. Ve skupinách jsme si vymysleli svůj recept a doma koláč společně upekli. Sešly se nám 4 vynikající kulinářské výtvory: Quiche 5 fromage, QUiche Americana, Quiche Hawaii a Quiche à la pizza... inspirace italskou kuchyní se nezapře:) Jejich kvalitu, jedinečnou chuť a vzhled hodnotila porota složená z paní ředitelky Hančové, paní zástupkyně Pavlové, paní učitelky Lipanské, Nedělkové, pana učitele Müllera a paní kuchařky Čížkové, kterým každá skupina francouzsky popsala, z jakých surovin se jejich quiche skládá. Rozhodování bylo těžké, protože všechny koláče byly "délicieux"!  Nejvíce bodů nakonec získala Quiche Americana Šimona Buriana a Vaška Lukáše. Félicitations! Společné vaření i samotné ochutnávání jsme si všichni  moc užili, a protože jídlo hraje v životě Francouzů zásadní roli, budeme se mu ještě v lednu věnovat. Naučíme se, jak si objednat v kavárně nebo v restauraci,a také budeme zase péct a ochutnávat - leden je ve znamení Galette des rois neboli Tříkrálového koláče:) 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat