Výlet do ZOO Plzeň

Dne 19. dubna jsme jeli se školou navštívit ZOO Plzeň. Odjezd byl trochu komplikovanější, ale nakonec jsme odjeli s úsměvem. Na místo jsme dorazili zhruba po hodince, dostali jsme mapu a pracovní list. Hnedka jsme se vrhli do “Afriky” a u ohrady geparda jsme si zaběhali. Paní učitelky nám dali volno, abychom si mohli vyplnit část pracovního listu. Pak následovala pauza na oběd a po ní jsme se opět vydali za zvířaty. Jakmile si každý prošel ZOO sešli jsme se, abychom se koukli do podzemí (kdo chtěl). Podzemí bylo úžasné, plné zvířat a také jsme se dozvěděli spoustu informací, které jsme potřebovali na pracovní list. Každého překvapilo a potěšilo, že jsme měli možnost se kouknout na japonskou zahradu, kterou jsme měli za úkol nakreslit. Poté jsme dostali volno, které jsme využili k zakoupení suvenýrů nebo něco na zub. Pak jsme se sešli před východem a v klidu odjeli zpátky domu. Výlet jsme si moc užili a jsme rádi, že jsme měli možnost navštívit Plzeňskou zoologickou zahradu.

Nora Obeidatová,Marie Kvasilová

Ve středu 20. 4. 2022 jsme byli (7. A +7. B) v zoologické zahradě. Rozdělili jsme se do skupin a naším úkolem bylo vyplnit pracovní list. Ze začátku se všichni drželi relativně u sebe a pracovali jsme společně. Poté jsme dostali pauzu na oběd, kdy jsme se všichni najedli, a moc jsme si ho užili. Poté co pauza skončila, jsme se osamostatnili. Moje skupina se vydala do části sibiřských lesů, pak jsme chodili tam, kam jsme potřebovali. Jednou za čas jsme se všichni sešli a paní učitelky nám ukázaly, kam zhruba máme jít. Když jsme prošli už velkou část ZOO, všichni jsme se sešli u malého domu a šli dovnitř, po schodech jsme vyšli do prvního patra, kde bylo muzeum Hanzelky a Zikmunda. Jedná se o stálou expozici, kde se nachází fotografie z jejich cest.

V přízemí jsme pak přes turniket prošli do podzemní chodby. Chodba byla vyzděna rudými cihlami a úzká tak, aby lidé mohli projít tam i zpátky. Podzemní chodbu obývala většinou neoblíbená zvířata, kterých se lidé bojí nebo štítí např. pavouci, krysy, netopýři. Část chodby lemovaly hieroglyfy a v místnosti se nacházel padělek faraonovy hrobky. Po prozkoumání podzemních chodeb jsme byli vysláni do japonských zahrad. Před zahradou stál tank z druhé světové války, jedná se o připomínku toho, že v místech, kde stojí dnešní zoologická zahrada, se nacházela německá protiletecká pozorovatelna.

Na konci ZOO jsme prošli botanickou zahradou. V zahradě bylo mnoho rostlin, například kaktusy nebo palmy. Pak jsme se vydali na cestu zpět autobusem, výlet i cestu jsme si velmi užili.

Pavel Čížek

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat