Otevřený dopis našich žáků svým spoluobčanům

Vážení občané,

každý rok se ZŠ Třebotov účastní akce Ukliďme Česko. Vždy se nalezne obrovské množství plastů, papírů, chemikálií, plechovek a skla. Za dopoledne každá třída od první do deváté nasbírala sedm až osm pytlů odpadků. Tak je to každý rok. Teď bych byla ráda, kdyby se občané Solopisk, Kaly, Chotče, Kosoře, Třebotova a okolních vesnic zamysleli sami nad sebou. Přijde vám v pořádku tak velké množství vyprodukovaných odpadků jen tak házet do naší přírody, když můžeme na každém kroku najít popelnice na všechny druhy odpadu? Že po nezodpovědných lidech následně chodí děti a sbírají odpadky? Proč každý papír, skleničku, vázu, dokonce i zrcátko od auta ledabyle odhodíte do lesa, aby se o ně mohl někdo zranit? Některé odpadky tu zůstanou ještě déle, než budete žít. Není to strašné? Našlo se několik černých skládek hned za třebotovským hřbitovem, kde můžete uklízet celý den a stejně to nebude uklizené – to je jen jedno místo ze všech. Uklízíme pořád dokola, i když prší, je bláto nebo velké vedro. Tímto vším se každý rok ve škole nasbírá několik tun odpadků (letos 2090 kg). Tak obrovské číslo je jen zlomek odpadků z našeho okolí a Česka. Každý rok doufáme, že se čísla výrazně sníží, ale je to marné. Proto všechny prosím: zamyslete se nad sebou, a to nejen ve vašem zájmu, ale v zájmu budoucnosti nás všech!

 

Apolenka a všechny děti ze ZŠ a MŠ Třebotov

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat