Previous Next

Projekt Hrdá škola a školní vlajka

Stejně jako v minulém roce se i letos naše škola zapojila do projektu Schools United s názvem „Hrdá škola“. Již jsme na těchto stránkách psali o tematických dnech, které zpříjemnily našim žákům i období online výuky. V posledním období se ve škole uskutečnil „teplákový den“, kdy žáci i učitelé přišli (na rozdíl od předchozích tematických dní) do školy ve velmi neformálních teplákách. V únoru se uskutečnil dokonce tematicky laděný týden, během kterého jsme se každý den oblékali do jiné barvy. Do konce školního roku nás pak čeká ještě „Retro den“, „Eko týden“, „Den bláznivých ponožek“ a „Den naruby“.

              Díky naší aktivitě v minulém školním roce jsme získali v tomto projektu druhé místo v celé České republice. Cenou za toto umístění byla výroba školní vlajky, kterou již ve škole hrdě využíváme. První velkou akcí zelené vlajky se školním symbolem ulity byl lyžařský kurz, během něhož se vlajka dostala například na vrchol Ještědu a díky velmi větrnému počasí si na Ještědsko-kozákovském hřbetu několikrát aktivně zavlála, třeba i v cíli lyžařského a snowboardového závodu. Je nutné podotknout, že žákům vlajka udělala velkou radost. Děkujeme tak autorce výtvarného zpracování vlajky paní učitelce Ivě Kubátové, protože žáci vlajku ihned hrdě vzali za svou.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat