Vědomostní olympiády a soutěže

V posledních měsících měli naši žáci možnost přihlásit se do školních kol různých soutěží a olympiád, které se týkaly jednotlivých předmětů. Již na konci listopadu proběhlo základní kolo tradiční matematické soutěže pro žáky 2. stupně – Pythagoriáda.  Adéla Jirsová a Vítek Hajdovský-Potapovič ze šesté třídy poté postoupili do okresního kola, kde mohli reprezentovat naši školu v této prestižní soutěži s dlouhou tradicí. Postup do krajského kola jim sice o kousek unikl, ale věříme, že se jim to podaří v roce příštím, a doufáme, že se k nim v příštím roce přidají i další spolužáci jako úspěšní řešitelé této obtížné soutěže.

              Další školní kola olympiád proběhla již v lednovém termínu a jsme rádi, že můžeme naše žáky vyslat do okresních kol, která se uskuteční na různých školách ve středočeském kraji. Ze všech soutěží většinou postoupili dva žáci, kteří dosáhli nejvyššího bodového zisku. Postupně se tak ve škole uskutečnily soutěže v IT (IT Bobr), v českém jazyce, angličtině a dějepise. Soutěže jsou většinou pod záštitou Národního pedagogického institutu ČR ve spolupráci se školským odborem Středočeského kraje, kteří společně vytváří zadání olympiád. V českém jazyce a dějepise byly olympiády připraveny pouze pro žáky osmých a devátých tříd. V českém jazyce žáky čekal jazykový test a sloh na dané téma. Do okresního kola postoupili Tomáš Ouřada z 9. třídy a Sofie Pavlíková z 8. třídy. V dějepise byl například test zaměřen na téma české šlechty a hodně využíval práci s textem, které se na druhém stupni v tomto školním roce velmi věnujeme. Do okresního kola postoupili Tomáš Ouřada a Dan Dvorský z 9. třídy. Olympiáda v anglickém jazyce byla připravena pro všechny třídy druhého stupně a žáky vedle testu čekal i poslech a ústní pohovor. Do okresního kola postoupili Matěj Hraško ze 7.B a Jakub Stehlík z 9. třídy. Všem žákům, kteří postoupili do okresního kola, gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů při reprezentaci naší školy.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat