Výsledky hlasování ve školní jídelně o spokojenosti s jednotlivými jídly

Podle domluvy na jednání školské rady bylo ve školní jídelně uskutečněno hlasování o spokojenosti s jednotlivými jídly.

Hlasování proběhlo v termínu od 22.11. do 3.12.2021.

Termín hlasování byl vybrán náhodně, vařilo se podle běžného jídelníčku.

Všichni mohli hlasovat pro jednotlivá jídla - a) chutnalo b) nechutnalo. Výsledky se zapisovaly každý den.

Všichni žáci byli o hlasování informováni svými třídními učiteli, v prvních dnech na hlasování upozorňovaly strávníky i paní kuchařky.

Hlasování se mohli zúčastnit žáci, zaměstnanci školy i cizí strávníci.

Hlasování probíhalo i ve dnech, kdy byl počet jídel na výběr omezen z důvodu onemocnění personálu školní jídelny.

Výsledky hlasování jsou zveřejněny nad tímto článkem.

Vždy se najde někdo, komu určité jídlo nechutná. Z výsledků je ale patrné, že spokojených strávníků má školní jídelna daleko více.

Nutno podoktnout, že školní jídelna se neustále snaží zlepšovat, inovuje svou nabídku, někdy vaří i podle vybraných receptů žáků. Bohužel se ale musí řídit i tzv. spotřebním košem, který říká, kolik soli se může přidávat, stanovuje např. i množství luštěnin nebo ryb, které by měly děti za měsíc mít, stanovuje velikost porcí.