Výprava za prameny

22. března je Světovým dnem vody. My jsme si ho připomněli výpravou za prameny v okolí naší školy.

Hledání pramenů bylo často dobrodružné od překonávání potoka suchou nohou po bahnitou cestu roklí a hledání zdroje vody. Našli jsme několik pramenů, které nejsou zapsány v Národním registru pramenů a studánek, ty budeme po ověření souřadnic do registru zanášet. Od místních obyvatel jsme se dozvěděli různé pověsti a příběhy, které se ke konkrétním místům vážou. Při hledání pramenů a informací o nich jsme použili nejen moderní technologie, ale i staré mapy z roku 1840! Několik pramenů jsme vyčistili od bahna a spadaného listí a sesbírali několik pytlů odpadků cestou.

Celkem jsme zdokumentovali 31 pramenů a studánek!

Všechny zjištěné informace jsme zanesli do mapy pramenů.

V rámci Výpravy za prameny byla vyhlášena i malá soutěž. Nejlepším mapařem a hledačem pramenů se stává Sofie Bursíková, která zdokumentovala 9 pramenů. Nejlepším reportérem, který našel nejvíc doplňujících informací o daném pramenu/místě (pověsti, živočichové, rostliny,...) je Adéla Strejčková, která pramen U Tří habrů podrobila velmi důkladnému průzkumu a největším ochráncem přírody se stává Lukáš Bujňák a Jakub Nedělka se sourozenci, Vilém Fafejta a Sofie Bursíková za vyčištění několika pramenů a úklid okolí. Na vítěze čeká drobná odměna.

Akce prameny nekončí, o výsledcích našeho dalšího průzkumu vás budeme informovat.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat