Ukliďme Česko, aneb jaký si to uděláš, takový to máš!

Pojďte s námi uklidit své blízké i vzdálené okolí v rámci naší každoroční akce „Ukliďme Česko, aneb jaký si to uděláš, takový to máš!“.

Díky nouzovému stavu nemůžeme bohužel tuto akci uspořádat hromadně spolu s dětmi jako každý rok, pojďme tedy uklidit naše okolí v rámci rodin nebo jednotlivců!

Akce trvá ode dneška do 21.4., 22. 4. je Den Země, který můžeme oslavit i okolím bez odpadků.

Ve škole máme ještě zbylé pytle z minulých let, od úterka si je můžete vyzvednout v hale školy.

Pytle budou k dispozici do rozebrání.

Plné pytle můžete dávat ke škole ke kontejnerům, popřípadě před vrata dvora Technických služeb.

Pokud narazíte na černou skládku a nezvládnete ji sami uklidit, dejte nám o tom vědět. Můžeme tam nasměrovat další dobrovolníky, kteří odpadky nandají do pytlů a Technické služby pak odvezou.

Chcete si udělat sbírání odpadků zajímavější?

1)     Pošlete nám GPS souřadnice místa, které jste vyčistili a fotografie před a po úklidu. Pokud GPS nemáte, stačí jen puntík do mapy. Díky vašim údajům vznikne „školní“ úklidová mapa. Tu budeme průběžně aktualizovat, ať víte, která místa jsou již uklizená. Mapa bude doplněná vašimi fotografiemi. Ať máme radost ze společného díla. Údaje k mapě posílejte na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Uklízet můžete nejen své okolí, ale i školní zahradu, která si úklid velmi zaslouží☹

2)     Spojte pohyb, který je prospěšný pro naše tělo i mysl, s dobrou věcí a péčí o naši planetu. Že to už přece děláte? Teď to má i název – plogging (z anglického jogging + plocka upp – švédsky sbírat).

3)     Nakreslete si obrazec vaší trasy v aplikaci figurerunning – buď naplánujte tvar obrazce dopředu a běžte podle něj cestou necestou nebo si zmapujte, kudy jste šli. Aplikace je volně ke stažení. Pokud nám pošlete výsledné obrazce, rádi je zveřejníme. 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat