Previous Next

Projektová škola v přírodě 7. třídy – "Reportérem v akci"

Druhý říjnový týden vyrazila sedmá třída do Krkonoš, ale nebylo to jen tak. Po našem návratu z 1225 metrů nad mořem se opět uzavřely školy, zažili jsme skutečně horské počasí, zvládli jsme se naučit zcela nové dovednosti a užili si mnoho zábavy.

               V rámci projektu Škola 4.0 ve spolupráci s organizací Channel Crossing se naše škola v přírodě nesla ve znamení hesla „Reportérem v akci“, což byl i název celého projektu. Škole v přírodě předcházel projektový den, během kterého se žáci seznámili s pojmy z oblasti žurnalistiky, zkusili natočit své první reportérské příspěvky, poznali možnosti střihání videí a oslovili zajímavé organizace, s nimiž plánovali na škole v přírodě natočit videospoty. Tyto dovednosti poté děti rozvíjely a plně využívaly na samotné škole v přírodě. První dny si připravovaly náměty, scénáře a plány natáčení, aby se přesně uprostřed pobytu vydaly do vybraných organizací natáčet své reportáže a rozhovory. 

               Na natáčení videopříspěvků jsme se přesunuli z Moravské boudy nad Špindlerovým Mlýnem do nedalekého Vrchlabí. Vzhledem k charakteru počasí po dobu celého pobytu jen připomenu, že jsme brzy ráno vyráželi za stálého deště, silného větru a mlhy husté jako mléko pěšky do Špindlerova Mlýnu nebo na Špindlerovu boudu na samých hranicích s Polskem. Ve Vrchlabí jsme již za o poznání přijatelnějšího počasí natáčeli v centru environmentálního vzdělávání Krtek, Diakonii Vrchlabí a městském informačním centru. Následující dny děti čekalo střihání natočených videí, přidávání hudby, titulků a tvorba výsledného videospotu, který budou prezentovat před publikem, až to situace dovolí.

               I přesto, že program projektu byl časově i intelektuálně velmi náročný, jsme si našli chvilky pro odpočinek a aktivní využití volného času. O napětí se postarala „celotáborová“ hra, bodování úklidu pokojů nebo tradiční závěrečná diskotéka. Do pamětí se nám určitě zapíše noční horská bojovka končící takřka za sněhové vánice nebo vysokohorský fotbálek a vybíjená. Za nepřízně počasí jsme zvládli i výlet po hřebeni Krkonoš nebo otužilecké koupání v horském jezírku. Všichni tak doufáme, že se brzy celý svět vrátí do „normální“ podoby, protože přijít o podobné akce by bylo velmi smutné.

Na jednotlivé části projektu i vlastní výstup se můžete podívat níže:

Jaké máme dnes počasí, Pan Jelenpan Kanec, Simča a brýle, Záchrana Teddyho, Rozhovor s kuchařem Karlem („bez obrazu“-povolení pouze s rozhovorem), Anomálie, Horor v Krkonoších, Kůže zvířat, Paroží, Lebka, Německo, Galerie obrazů3D model Vrchlabí, BetlémNástroje ze dřeva, Krakonoš, NástrojeDiakonie - rozhovor, FINÁLNÍ VERZE VŠECH SKUPIN.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat