Previous Next

Čarokras - práce s aplikací Google Earth - výstup z části projektu v rámci distančního vzdělávání

Čarokras je taková menší školní tradice která se opakuje každý rok na jaře. Na plánování se podílejí žáci a učitelé, kteří na projektu pečlivě pracují několik měsíců dopředu. Žáci se dělili na menší skupinky a rozdělovali si určitou práci, takže každá skupinka byla na něco specializovaná.

Je to cesta po okolí, která vede lesem a má za účel vytáhnout lidi do přírody a nabažit se její krásou a rozmanitostí. Délka cesty by měla být cca 8-10 kilometrů, takže by jí měl dokázat zdolat každý. Osobně si myslím, že by se měl zúčastnit každý, jelikož cesta lesem je zdravá pro každého a nikdo si nic za to neúčtuje. Je to pobyt v lese na cca 3 hodiny, což je užitečnější než vysedávat u počítače. Pozváni jsou všichni zájemci, zúčastnit se může i celá rodina. Tak neváhejte a přijďte!

Petr, 9. třída

Hlavní výstup této části projektu zde.

 

Už od roku 2019 pořádá naše škola pochod pro veřejnost za krásami Českého krasu nazvaný Čarkokras.  Díky okolnostem se vlastní pochod nemohl v letošním roce uskutečnit, a tak jsme měli mnohem více času připravit dlouhodobý projekt, v rámci něhož budou žáci zkoumat své okolí ze všech možných úhlů pohledů (místně zakotvené učení), prohloubí si své znalosti s prací s mapou, budou pracovat sami i ve skupinách a během svého výzkumu zapojí i své rodiny a širokou veřejnost.

Všechny získané informace poté zpracují pomocí moderních technologií (mapové aplikace, programy na zpracování textu, natáčení a zpracování videí a zvukových záznamů, tvorba internetových odkazů, použití QR kódů v praxi).

Žáci pomocí získaných informací více porozumí historii svého okolí, porozumí jednotlivým vazbám v prostředí a získají tak větší vztah k místu.

Výstupy z tohoto projektu budou sloužit jako podklad pro přípravu reálného pochodu, který se uskuteční v dubnu 2021, v rámci oslav Dne Země. Všechny získané informace budou sloužit i jako podklad k tvorbě questu, který bude součást pochodu.

Dílčí výstupy z jednotlivých fází budou postupně zveřejňovány zde, na webových stránkách školy, dále budou zveřejněny na trase buď formou naučné tabule nebo pomocí QR kódů, které budou na trase umístěny.

 

Tento projekt vznikl v rámci projektu Mistři kolegiální podpory v oblasti přírodovědné gramotnosti.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat