Staňte se obyčejnými hrdiny, právě teď – noste roušky

#rouskyprovsechny    #mojerouskachranitebetvojerouskachranime    #rouskyvsem     #rouskanenihanba

 

Ministerstvo vnitra doporučilo všem občanům používat jakoukoliv ochranu obličeje, zejména při nakupování nebo v MHD. „Každá ochrana je lepší než žádná,“ upozornilo na Twitteru. K dodržování pravidel vyzval i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle něj by lidé měli používat jako ochranu také rukavice.

 

A jaká je realita? Včera jsem byla nakupovat a roušku mělo minimum lidí.

Překonejte stud a obrovský pocit trapnosti, že jste jediní, kdo jí má, pocit, že se na vás všichni dívají…..

Nosit roušku má smysl!

 

„Běžný materiál sice zachytí jen minimální množství viru, ale zadrží část sekretu dýchacích cest, což je v době pandemie také důležité,“ říká epidemiolog Rastislav Maďar.

 

Video, jak si ušít látkovou roušku najdete např zde:

Pokud jste manuálně zruční a máte čas a chuť, ušijte jich více. Můžete se o ně podělit s kamarády, sousedy, popřípadě je hromadně můžeme nabídnout všem potřebným (nemocnice, ústavy pro seniory, ….). Roušku můžete tvořit s dětmi a o fotky vašich výtvorů se můžete s námi podělit. Pošlete nám je na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo prostřednictvím edupage, budeme je postupně zveřejňovat.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat