Masaryk aneb z c. k. přes T.G.M do ČSR

Žáci 8. A a 9. třídy navštívili představení divadla Gong s názvem Masaryk aneb z c. k. přes T.G.M do ČSR. Divadelní představení bylo inscenováno jako úniková hra, během které se žáci dozvídali důležité momenty ze života našeho prvního prezidenta. Herci se při řešení hádanek a rébusů dotkli i témat jako spor o pravost rukopisů nebo tzv. hilsneriáda. Zejména žáci devátého ročníku si tak mohli zábavnou formou zopakovat právě probírané učivo o tak zásadním tématu jako je vznik první Československé republiky. Po představení jsme se se žáky vydali do centra Prahy a navštívili některá z architektonicky a historicky nejvýznamnějších míst naší metropole. Naše cesta vedla od Obecního domu skrz Prašnou bránu k Domu U Černé Matky Boží. Dále žáci viděli staroslavné Karolinum, Stavovské divadlo nebo budovu Státní opery.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat