List za listem - čtení mě baví

V měsících září a říjen jsme zapojeni do mezinárodního projektu ve spolupráci s knihovnou J. Mahena v Brně a Slovenskou pedagogicku knihovnou v Bratislavě  „Záložka do knih spojuje školy“. Letošním téma se jmenuje „List za listem – čtení mě baví“.   

Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci z České republiky vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu List za listem – baví mě číst, a vymění si je se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Výměnu záložek mohou školy využít k navázání spolupráce, kontaktů nebo na poznávání slovenského jazyka, literatury, historie, kultury, regionálních zvyků či života žáků na Slovensku a zároveň i jako průřezové téma do Školního vzdělávacího programu nebo jako součást školního projektu.

Více informací o projektu zde:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat