17 statečných čtyřlístků v akci

Ve čtvrtek 9. května 2019 se 2019 se konal náš velký den. V rámci projektu Abeceda pěněz, do kterého jsme se zapojili společně s třídou 4.A, právě nastal. Na Jarmark jsme se pečlivě připravovali. Malovali květníky, vyráběli Fimo lžičky, vytvářeli plákátky a s maminkami doma napekli plno různých dobrot k prodeji. Prodejní stánky byly před Českou spořitelnou v Radotíně, která byla patronem celého projektu.

Teď už zaleželo jenom na nás, jak budeme šikovní, jak se nám povede prodat vše, co jsme vyrobili. Děvčáta se usmívala na zákazníky, nabízela zboží a prodávala.  Chlapci se úspěšně ujali propagace. Rozdávali kolemjdoucím letáčky a volali hesla, kerá jsme celé dopoledne trénovali.

No a jak jsme dopadli?  Výsledek byl nad naše očekávání. Podařilo se nám vše prodat, a díky napečeným dobrotám od maminek, kterým tímto moc děkujeme, se náš výtěžek vyšplhal na částku 23 520 korun.

Částku 3 000 korun se naše třída rozhodla věnovat  na záchranný chov kriticky ohrožených antilop Derbyho a za zbytek pojedeme na výlet do národní přírodní rezervace Soos nedaleko Františkových Lázní.

A jaké z toho plyne ponaučení? Bez práce, nejsou koláče!  😊

Žáci 4.B

a paní učitelka Mgr. Marcela Roll

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat