Previous Next

Výprava na zimoviště netopýrů

V úterý 19. 2. jsme se vypravili se zoologem panem Veselým na dobrodružnou výpravu za netopýry do lomu Alcazar. Vyzbrojeni čelovkami jsme s očekáváním, co nás čeká, vstoupili do temných jeskyní, obývaných bájným Hagenem.

A co jsme viděli? Netopýra velkého a netopýra vodního. Za zimoviště si prostory bývalého lomu na vápenec zvolil i pavouk meta či můra píďalka. 

Naše největší zážitky: Prolézaní jeskyní; netopýři; přinesení klády, na kterou jsme si pak sedli kolem ohně; opékání buřtů; prozkoumávání jeskyně, někdy i potmě

Co nás nejvíce překvapilo? Všechno:-); počet netopýrů, který byl v jeskyni, přestože je zima; jeskyně sloužily dříve jako úložiště radioaktivního odpadu; velikost jeskyní; netopýři se kroužkují stejně jako ptáci

Co jsme se dozvěděli? Někteří netopýři mohou mít vzteklinu; voda skapávající ze stropu se dá pít, protože je přefiltrovaná přes masu vápence; netopýři mohou spát pohromadě; samci a samičky netopýra velkého se shlukují zvlášť, největší skupina měla 120 jedinců.

Fotogalerie

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat