Previous Next

Jak čtvrťáci ulovili mamuta a zopakovali si učivo o pravěku

Na tento projekt se děti dost dlouho připravovaly. Sháněly materiál a samozřejmě četly vybrané kapitoly z Lovců mamutů a zvládly učivo o pravěku. Dost se těšily, že nebude vyučování. Ale ono bylo, jen trochu jinak. Největším oříškem bylo najít a správně vyhodnotit informace ze slovníků a encyklopedie. Děti pracovaly v tlupách a všechny odvedly dobrou práci.

7.2. jsme se učili jinak. Byli jsme rozděleni do čtyř týmů. Náš tým se jmenoval „Šakalové“. Vyráběli jsme zbraně, luštili osmisměrku, hledali informace a další věci. Ten den jsem si užil. Chtěl bych, abychom se takhle učili pořád, ale to nejde.

Náš tým vyhrál. Jedli jsme mamuta. Jiří – tlupa Šakalové

„Dnes jsem si užila velkou zábavu. Ale prémie byla těžká.“Tereza – tlupa Černí vlci

„Nejvíc se líbilo, jak jsme vyráběli  pravěké zbraně a  myslím, že se nám povedla scénka.“ David – tlupa Šavlozubové

„Dělali jsme různé soutěže, kreslili rudkou jeskynní malby, vyráběli pravěké zbraně a nakonec  ulovili i mamuta.“  Honza  - tlupa Šakalové

„Nejvíc se mi líbilo, když jsme předváděli scénky, nejmíň vyrábění. Nakonec jsme měli dort, který vypadal jako mamut a dostali jsme diplomy.“  Pavel – tlupa Černí vlci

„Moc se mi líbilo vyrábění pravěkých zbraní a spousta dalších věcí. Není poznat, že to je učení. Bylo by fajn se takhle učit každý den! Paní učitelka byla tak hodná, že upekla mamuta.“ Jirka – tlupa Mamamuti

„Dnešek se mi líbil, i když jsme prohráli. Bylo to fajn! Už se těším, že bude někdy něco podobného.“ Jakub - tlupa Černí vlci

 „Cesta byla dlouhá. Bylo tam osm úkolů. Sami bychom to nezvládli, proto jsme pracovali v tlupách. Všechny úkoly se mi líbily, hlavně vyrábění pravěkých věcí.“ Vilém – tlupa Šakalové

„Cesta do pravěku se mi moc líbila, nejvíc scénky a prezentace výrobků. Chtěla bych se takhle učit každý den. Nevadí mi, že jsme byli třetí. Hlavně jsem si to moc užila! Měli jsme i mamuta.“ Nora – tlupa Mamamuti

„Hodně se mi to líbilo. Takový způsob učení se mi líbí a taky mě to hodně naučilo o pravěku. Všichni měli hezké výrobky i scénky a taky se mil líbily názvy tlup. Bylo to fakt super! “ Martina – tlupa Šakalové

Fotogalerie

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat