Previous Next

100 let republiky jsme oslavili na Hradčanech

Žáci čtvrtých tříd navštívili 23.10. výstavu „Doteky státnosti“ v jízdárně Pražského hradu, která dětem přiblížila vznik  republiky a její symboly v kontextu s jinými objekty. Pro naše žáky byla připravena i tvořivá dílna, kde jim průvodkyně podrobně vysvětlila, jak vznikl náš státní znak, vlajka, hymna a kde je uložena státní pečeť. Proč se správně říká vlajka prezidenta republiky a kdy je vyvěšena na Pražském hradě.

 

Pak jsme si prošli celou výstavu, která je členěna do jednotlivých boxů s významnými letopočty. Viděli jsme, mimo jiné, státní vyznamenání a řády ( byly vystaveny poprvé pro veřejnost), jídelním soupravy některých prezidentů, vládní auto, skafandr československého kosmonauta + kameny z Měsíce, oštěpy Dany Zátopkové a Jana Železného, reprezentační dres Jaromíra Jágra, pracovní stůl T.G.Masaryka  a mnoho dalších zajímavostí.Děti získaly nové poznatky a odnesly si domů spoustu pěkných zážitků.

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat