Výlet do zážitkového parku Zeměráj

Základní program byl rozdělen do dvou rámcových částí - první byla převážně herní a zábavní, během níž děti absolvovaly chůzi bez bot po kilometr dlouhé přírodní stezce naboso, která je doplněná množstvím interaktivních a naučných úkolů zaměřených na poznávání české přírody. Děti měly také možnost si užít rozsáhlé bludiště a využily další stanoviště, aktivity, hry a hlavolamy rozmístěné po celém areálu. 

Druhá část programu byla naučná, v níž se děti hravou formou seznámily se životem našich předků v raném středověku. Děti viděly, jak upříst nit, práci na hrnčířském kruhu, jak vytočit misku z hlíny a vytvořit amulet pro štěstí. Děti si vyzkoušely, jak se mlela mouka na kamenném žernovu nebo zrnotěrce. Děti si připravily těsto a po rozdělání ohně si upekly za dozoru lektorky a vychovatelky obilné placky. Následovala prohlídka dobových zahrad a polí, ukázky starých odrůd hospodářských plodin a ovocných stromů, povídání o využití tehdejších plodin, bylin a jejich významu. 

Fotogalerie

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Hledat