Previous Next

Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilů na životní prostředí

Prostřednictvím úkolu Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilů na životní prostředí jsme nabídli žákům možnost nahlédnout na výrobu, využívání, šetrnou spotřebu a recyklaci mobilních telefonů trochu jinak.

Samotné zadání mělo dvě části. V první části jsme vyzvali žáky, aby se proměnili v LOVCE A SBĚRAČE a ve svém okolí posbírali (= ulovili) vysloužilé mobilní telefony, které se nejčastěji nachází v pravěké jeskyni zvané šuplík, a odnesli je do školy.

V druhé části úkolu jsme žákům přiblížili, jaké množství materiálů, tedy i nerostných surovin, musí být zpracováno při výrobě 1 mobilního telefonu. A také kolik energie je k tomu potřeba vynaložit. Jsou to skutečně velké čili mamutí hodnoty.

Snažili jsme se dětem názorně ukázat, že mnohem šetrnější je k výrobě nových produktů využívat materiály získané recyklací. A ještě důležitější je vsadit na rozumnou spotřebu. To se týká rovněž mobilních telefonů – i žáci by měli vědět, jak důležité je se o ně dobře starat, aby jim déle vydržely, a oni pak nezatěžovali přírodu tím, že si každý rok budou pořizovat nový telefon.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat