Previous Next

Opět jsme obhájili titul Ekoškola

Na začátku března proběhl ve škole opět audit Ekoškoly. Paní auditorka byla ve škole celé dopoledne, průvodkyní skoro celým dnem jí byla Viktorka Macke ze 6. třídy, jako zástupkyně Ekotýmu. Kromě ekologického provozu školy byl audit zaměřen hlavně na práci žáků, jak sami přispívají k udržitelnější škole.

Ekoškola je mezinárodní program, který učí žáky pracovat v týmu, získávat informace a smysluplně je propojovat. Ukazuje jim, jak analyzovat současný stav a plánovat změny, ty pak uskutečňovat, realizaci změn vyhodnocovat a učit se z chyb. Součástí je samozřejmě informování okolí o tom, co se žáci dozvěděli a případně ovlivňovat rodiče, přátele a celkově společenství, jehož jsou součástí. Takový přístup vede mladé lidi k angažovanosti, která se projeví změnami v osobních životech, ve škole i v jejich okolí.

V rámci auditu jsme obhájili titul nejvyšší - Zelenou vlajku.

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat