Previous Next

Ptačí hodinka

Dne 6.1. se naši čtvrťáci zapojili do zimního sčítání ptáků. Tuto celorepublikovou akci, známou jako Ptačí hodinku, organizuje Česká ornitologická společnost, cílem je monitorovat četnost výskytu našeho zimujícího ptactva.

Žáci po dobu 60 minut sledovali ptáčky, kteří přiletěli k našim krmítkům. Z oken na ně bylo dobře vidět a k důkladnějšímu rozpoznání jednotlivých druhů nám pomohl dalekohled. I když k nám v tu dobu nepřilétalo velké množství ptáčků, děti i přesto vydržely se zaujetím sledovat a každého z nich pečlivě zaznamenat:) Pokud zrovna nepozorovaly ptáčky („sčítání“ probíhalo po skupinkách) malovaly jednotlivé druhy, sledovaly naučný dokument a celkově si tak prohloubily znalosti v tom, jaké druhy ptáků u nás můžeme spatřit nejčastěji.

Naši čtvrťáci si Ptačí hodinku náramně užili a jsou rádi, že se mohli zúčastnit tohoto důležitého výzkumu.

Kromě sčítání ptáků během vyučování se do akce zapojili i mnozí žáci během víkendu. V bližším okolí školy napočítali 53 sýkor koňader, 44 sýkor modřinek, 20 kosů černých, 15 vrabců domácích, 19 vrabců polních, 4 zvonky zelené, 4 brhlíky lesní,  69 hrdliček zahradních, 7 pěnkav obecných, 5 strakapoudů velkých, 2 straky obecnou, 3 červenky obecné, 20 mlynaříků, 2 sojky, 27 holubů, 2 bažanty, 1 koroptev, 1 káně a 1 žlunu:-)

Všem dětským sčítačům děkujeme! Na výsledky celkového sčítání se můžete podívat zde.

Někteří žáci i ptáky na krmítku při svém pozorování natočili, na ukázku se můžete podívat zde.

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Hledat