Zapojte se tento víkend do sčítání ptáků na krmítku

Tento víkend (7.-9.1.) probíhá celorepublikové sčítání ptáků na krmítku. Může se do něj zapojit každý, stačí jen hodinu pozorovat jakékoliv krmítko a výsledky zapsat do databáze.

Bližší informace naleznete zde, kde najdete i obrázky a pojmenování všech ptáků, kteří na krmítko běžně létají.

Krmítka na školní zahradě jsou od prosince pravidelně doplňována, pokud nemáte ve své blízkosti krmítko, můžete přijít pozorovat ptáky i do školy. Jde o vědecký výzkum, počítá se tedy i to, když žádného ptáka nespatříte. Jenom tak se dá zjistit, kde ptáci chybí.

Budeme rádi, pokud se o výsledky svých pozorování podělíte i s námi (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), všechny vaše výsledky zveřejníme i zde, na webu školy.

Přejeme příjemnou podívanou a hezký pobyt v přírodě.

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat