Kurz první pomoci

Kurz první pomoci

Dne 24. dubna proběhl s žáky 8. a 9. ročníků kurz první pomoci. Kurz lektorovali studenti z gymnázia Přírodní škola. Měl dvě části. V první teoretické části se žáci naučili, jak ošetřit a obvázat poraněnou končetinu, popáleninu, omrzlinu, jak zasáhnout v případě infarktu, mozkové příhody, naučili se masáž srdce i jak správně a efektivně komunikovat s dispečerem záchranné služby. Nabyté teoretické znalosti žáci uplatnili v druhé části v praktickém simulačním závodě. Byli rozděleni do týmů a procházeli několika stanovišti. Na každém stanovišti museli vyřešit nějakou krizovou situaci a správně zareagovat. Jen tak se jim podařilo někoho zachránit! Na každém stanovišti obdržela skupina bodové i ústní zhodnocení způsobu, jak danou situaci zvládli. Během jednoho dopoledne tak naši žáci zažili učení trochu jinak – učili se od starších spolužáků, učili se praktickým nácvikem a výuka probíhala venku. Už teď se těšíme na další spolupráci s Přírodní školou.

 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat