O školním kole recitační soutěže

Už tradičně se každým rokem v naší škole koná recitační soutěž. A začíná se samozřejmě zdola. Ze všeho nejdříve musí téměř v každé třídě na 1. stupni proběhnout třídní kolo. Prvňáčci zatím nesoutěží, ti si teprve krásnou literaturu oťukávají. Od II. třídy už mají přehled a každý žák si sám podle svého vkusu vybere báseň, kterou chce recitovat. Pokud by si někdo přece jenom s výběrem nevěděl rady, může využít nabídky od své třídní učitelky. Ti nejlepší pak postupují do školního kola. A tak to bylo i letos. Školní kolo proběhlo ve čtvrtek 25. ledna, recitovalo 23 dětí a porota byla velmi odborná. Pod vedením paní učitelky Václavy Makovcové výkony posuzovali zkušení recitátoři z 2. stupně, kteří brzy také půjdou se svou kůží na trh a spolu s mladšími vítězi školního kola budou školu reprezentovat v kole oblastním. A jak to v tom školním kole dopadlo? V každé kategorii smějí postoupit jen tři děti. V 1. kategorii, což jsou děti z II. a III. třídy, byli po těžkém rozhodování vybráni Jan Bek, Kristián Čech a Nina Nedělková. Ve 2. kategorii, to jsou děti ze IV. a V. třídy, postoupili Ondřej Palán, Dan Berg a Alenka Skřivanová. Posuzování výkonů bylo náročné! Všichni byli výborní! Gratulujeme! Vždyť recitovat před plnou jídelnou posluchačů, to každý nesvede. Držme jim palce! Ten sál v Rudné, kde se bude v březnu konat oblastní kolo, je ještě mnohem větší!

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat