Previous Next

Komiksová soutěž Bohouš a Dáša mění svět

Organizace Člověk v tísni pozvala žáky a žákyně k účasti v dalším ročníku komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět, která každoročně nabízí možnost seznámit děti a mladé lidi s aktuálními společenskými tématy kreativní formou. Letos se opět zaměřili na klimatickou změnu a prostřednictvím příběhů lidí z různých koutů světa se žáci seznámili s projevy změny klimatu a jejich dopady na život.

Prostřednictvím příběhů lidí, kteří se rozhodli čelit probíhající klimatické změně aktivně a pokusili se změnit alespoň to, co je v jejich silách, se děti a mladí lidé mohli inspirovat pro vlastní tvorbu. 

Komiksová soutěž každoročně nabízí možnost propojit při výuce témata ze společenskovědních předmětů s přírodovědnými otázkami a výtvarnou činností.  

Naše žákyně 9. ročníku Adélka Strejčková si zvolila téma povodní v Kambodži a přiblíží nám, jak ji téma oslovilo, jak ho uchopila a ztvárnila.

Mnohokrát děkujeme a chválíme za účast.

"Pro pomoc s komiksem jsem se rozhodla, protože to mohlo pomoci dobré věci, a protože když kreslím a zapnu si písničky, je to čas, kdy můžu vypnout a odpočívat. Když paní učitelka četla témata, hned jsem věděla, že budu kreslit téma o povodních. 

Nevím proč, ale hned jsem věděla, jak to zpracuji, kde co bude, prostě jsem měla jasnou vizi. Můj komiks sice neuspěl, ale to nevadí. Vím, že nejsem úplným malířem, ale že mě to může posunout dál."

 

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Třebotov, příspěvková organizace

Hlavní 190
252 26 Třebotov

Navigace

Mapa stránek

Hledat